Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). close
#htmlcaption1 #htmlcaption5
Jesień  - pora na detoks

Jesień - pora na detoks

All categories 0 Comments

Powoli przemijają wakacje czas odpoczynku i błogiej beztroski. Już chyba każdy to czuje. Jesień. Ma ona całkiem inną osobowość, prawda? Kojarzy się z powrotem do rutyny i obowiązków.

Wielu z nas przechodzi jesienią trudny okres. Nie jest to zaskakujące. W medycynie chińskiej jesień kojarzy się ze smutkiem. Podczas jesieni, symbolicznie zbieramy swoje żniwa, co w praktyce wygląda tak, że wielu z nas rewiduje swoje cele, które zasiano wiosną lub latem. Jesień, jest to więc czas refleksji lub sprawdzenia, czy podążamy w odpowiednim dla nas kierunku, a także ewentualnej korekty zamierzeń oraz celów, abyśmy na kolejną wiosnę cieszyli się dobrymi plonami z ziaren naszych planów. Jeśli więc lato nie sprzyjało realizacji Waszych postanowień, związanych z utrzymaniem zdrowego stylu życia, a co za tym idzie również zgrabnej sylwetki i figury, jesień to doskonały czas na podjęcie działań.

Jesiennemu detoksowi sprzyja olbrzymi wybór warzyw i owoców. Można więc w prosty sposób przeprowadzić detoks herbaciany, wspomagając go zdrową i zbilansowaną dietą. Takie rozwiązanie z pewnością przyspieszy efekty naszych działań. Z powrotem wbijamy się w rutynę i codzienne obowiązki szkoły, czy pracy, dlatego też o wiele łatwiej niż w ciągu wakacji jest zachować regularność w naszych działaniach. Odpowiednio wczesne podjęcie działań na pewno też pozwoli osiągnąć wspaniałe wyniki na kolejną wiosnę.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jesień to jedna z najlepszych pór roku na przeprowadzenie oczyszczania. Starożytny podręcznik Ayurvedy mówi, że najlepiej jest rozpoczynać kurację detoks podczas przejściowych pór roku, tj. wiosną oraz jesienią. W myśl tej filozofii otoczenie i pory roku mają wielki wpływ na nasze życie, a symbol przejścia dotyczy nie tylko otoczenia i środowiska, ale również naszych ciał. Sprzyja to rozpoczynaniu pewnych procesów i podejmowaniu nowych wyzwań. Tym bardziej, że dla wielu z nas lato to sezon zabawy, podróży, późnych nocnych powrotów, wakacji i wielu zajęć towarzyskich. Istnieje więc większe ryzyko wytworzenia toksyn w organizmie podczas wakacji. Lato to czas akumulacji różnych szkodliwych substancji, a stan ten pod koniec tej pory roku pogarsza się. Może to prowadzić do wypalenia psychicznego i fizycznego. A przecież do kolejnych wakacji jeszcze dziesięć pracowitych miesięcy, więc może warto pomyśleć o detoksie.